Co to jest Network Marketing? Co to jest Marketing sieciowy? Co to jest MLM?

Kiedy ludzie pierwszy raz słyszą słowa „marketing sieciowy”, „network marketing” albo „MLM” – pierwsze pytanie w ich głowie brzmi:

„Co masz na myśli?”

Marketing sieciowy to po prostu:
„Rekomendowanie i promowanie tego co lubisz.”

To wszystko.

Wszyscy już robią marketing sieciowy.

Każdy z nas rekomenduje i promuje rzeczy swoim przyjaciołom i znajomym. To część ludzkich doświadczeń. Naturalnie chcemy dzielić się naszymi ulubionymi środkami, produktami, muzyką i pomysłami.

Tu masz szybki przykład.

marketing sieciowy oczami ASa MLM
Marketing sieciowy odbywa się praktycznie za każdym razem, kiedy z kimś rozmawiasz.

Widzisz ogłoszenie w gazecie że otwarto nową restaurację. Idziesz, dostajesz smaczny i syty obiad, i później mówisz znajomym jakie pyszne jedzenie serwują w tamtym miejscu.

To właśnie marketing sieciowy.

Teraz, właściciel restauracji docenia każde polecenie z ust do ust. Chciałby cię nagrodzić za to, że zachęciłeś innych do wypróbowania jego dań, ale niestety on już wydał cały swój budżet na reklamę kupując miejsce na ogłoszenia w gazecie. Więc kiedy wracasz do jego restauracji, dostajesz od niego butelkę wina do kolacji w ramach podziękowania za to, że przyprowadziłeś więcej klientów.

Tak, rekomendujemy filmy, książki, nianie, dentystów, auta i wiele więcej. Wszyscy robimy marketing sieciowy każdego dnia, jednakże…niektórzy ludzie aktualnie biorą za to pieniądze.

Chciałbyś aby ktoś płacił również tobie za to co i tak robisz?

Rozważ to. Wiele firm wierzy że rekomendacja drogą pantoflową ich produktów i usług jest bardziej efektywna niż wydawanie pieniędzy na reklamę. Oni reklamują się trochę inaczej.

Przestają reklamować się w tradycyjny sposób i wykorzystują marketing.

Te firmy używają zaoszczędzonych na reklamie pieniędzy aby nagrodzić ludzi którzy rekomendują i promują ich produkty i usługi.

Więc jeśli lubisz produkty lub usługi jednej z tych firm, nie zmieniaj tego co robisz. Po prostu kontynuuj rekomendowanie i promowanie, i pozwól aby te firmy wysyłały Ci pieniądze każdego miesiąca.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi:

Ci którzy rekomendują i promują różne rzeczy, które lubią, i

Ci którzy dostają za to pieniądze.

Jeśli chcesz być bardziej profesjonalny, zdobądź umiejętności, które pozwolą ci zarabiać więcej i szybciej.

 

 

1 opinia o Audiobook, który wyjaśnia czym jest marketing sieciowy.

  1. (zweryfikowany):

    Spodobał mi się ten ebook, i uznałam, że wygodnie będzie korzystać również z audiobooka. Nie pomyliłam się, sama chętnie do niego wracam, bo przykłady w nim użyte są takie klarowne i adekwatne. Bardzo podoba mi się Twój głos, sprawia, że miło się tego słucha. Dzięki!

    • (zweryfikowany):

      Cieszę się bardzo, i mam nadzieję, że będzie służyło długo i owocnie 🙂

Tylko zalogowani klienci którzy zakupili ten produkt mogą wystawić ocenę.