Jak znaleźć drogę do osiągnięcia aktywności wewnątrz strefy komfortu.

Strefy komfortu i Coachingu
w
spólny mianownik.

Nie bądź kolejnym doradcą, i nie każ ludziom opuszczać strefy komfortu..

mistrz strefy komfortu na www.asmlm.pl
www.asmlm.pl strefy komfortu ma wpływ na przebieg coachingu

Wszyscy jesteśmy świetni w dawaniu rad innym.
To sprawia, że czujemy się ważni.

Jednakże, większość ludzi nie chce naszych rad i nie chce opuszczać swojej strefy komfortu.

Dlaczego?
Dowiedz się dlaczego nikt nie lubi twoich rad odnośnie biznesu.

Nie chcemy się zmieniać. Nasza strefa komfortu jak sama nazwa wskazuje to bardzo wygodny stan. To ona sprawia, że właśnie teraz podejmujemy takie, a nie inne decyzje, odnośnie tego, co robimy. I nie chcemy robić rzeczy które wykraczają poza naszą strefę komfortu.

Powiedzmy, że nie znosisz używać telefonu. Masz telefoniczną-fobię. Twoje dłonie się pocą, kiedy tylko bierzesz do ręki telefon. Twoje serce zaczyna bić 200 uderzeń na minutę.

I teraz, twój mentor mówi:

„Musisz wyjść ze swojej strefy komfortu, bo inaczej nic nie osiągniesz! Aby osiągnąć cel, który sobie założyłeś, musisz wykonać 100 telefonów do zimnych kontaktów każdego dnia.”

Co zrobisz?

Wymyślisz sobie wymówki dlaczego nie możesz dzwonić do obcych ludzi. I zdasz raport z tego swojemu mentorowi:

1. Nie mam na to czasu, jak wracam do domu po pracy, jest już za późno, żeby dzwonić.

2. Nie wiem co powiedzieć, powinienem najpierw przejść kurs i nauczyć się skryptu rozmowy na pamieć.

3. Najpierw muszę przestawić zakupione produkty na półce, to zajmie mi cały przyszły tydzień, muszę to dobrze przemyśleć.

4. Nie udało mi się jeszcze zacząć dzwonić. Byłem zbyt zajęty recytowaniem afirmacji.

Jako mentorzy i trenerzy, możemy dawać wspaniałe rady, ponieważ, z perspektywy zawsze mamy jasny obraz tego, co nasz student powinien zrobić.

Ale to nie jest wyzwanie, jakie przed nami stoi.

Naszym wyzwaniem jest pomóc naszemu studentowi znaleźć drogę do osiągnięcia aktywności wewnątrz jego strefy komfortu.

Zamiast piać jak z ambony, że wszyscy to leniwe gamonie, bo nie wychodzą ze swojej strefy komfortu, czy nie łatwiej i bardziej po ludzku byłoby znaleźć takie rozwiązanie, które można byłoby wykonywać bez opuszczania strefy komfortu?

Czy nie wtedy właśnie osiągnęlibyśmy ciągłość aktywności u nas samych i u naszych studentów?

Nikt nie chce czuć się źle ani czuć wstydu wykonując swoją pracę.

Więc mam tu dla ciebie przykład, co możemy zrobić,
aby uruchomić aktywność wewnątrz strefy komfortu  :

Student: Chciałbym zakwalifikować się na nadchodzącą konferencję. Muszę zasponsorować 6 nowych osób w ciągu następnych 3 miesięcy.

Mentor: Cóż, w zasadzie wyczerpałeś już swój ciepły rynek. A oni nie dali ci nawet jednego polecenia. Co możemy zrobić aby poznać nowych kandydatów?

Student: Nie chcę dzwonić do nieznajomych, zmęczonych i rozdrażnionych kontaktów, zmęczonych ciągłymi telefonami od obcych. Nie znoszę kiedy ktoś tak do mnie dzwoni, i sam nie zamierzam tego robić. Nie mam umiejętności, aby wykonywać zimne telefony.

Mentor: Jakie są inne sposoby na poznawanie ludzi?

Student: Lubię rozmawiać z ludźmi twarzą w twarz, i z tymi z którymi mam jakiś kontakt, z którymi coś mnie łączy. Jestem lekko nieśmiały, ale jak kogoś znam, jest mi łatwiej.

Mentor: Co możemy zrobić aby znaleźć osoby z którymi możemy mieć takie relacje?

Student: Myślę, że mógłbym zapisać się na zajęcia dodatkowe dla dorosłych. Jest taka szkoła policealna, która ma zajęcia wieczorem lub w weekendy, i jest zupełnie darmowa.

Mentor: Co jeszcze?

Student: Mógłbym przyłączyć się do Klubu Śniadaniowego i poznać jakichś przedsiębiorców, ale nie jestem w stanie jak na razie uczestniczyć w spotkaniach rano.

Mentor: Co jeszcze?

Student: Stowarzyszenie Biznesowe Pomorza spotyka się co miesiąc. Mógłbym pójść tam za darmo. Ale nie wiem co powiedzieć aby zainteresować innych przedsiębiorców i przełamać lody, by w ogóle móc rozpocząć rozmowę o moim biznesie.

Mentor: Ok, zróbmy tak.

1. Zapisz się na jakieś dodatkowe zajęcia. Polecam żebyś wybrał zajęcia dotyczące biznesu lub sprzedaży. Poznasz kandydatów z podobnymi zainteresowaniami. Jak nawiążesz z nimi więź, będziesz mógł porozmawiać z nimi o swoim biznesie.

2. Idź na targi organizowane przez Stowarzyszenie Biznesu Pomorza. Świetny pomysł. A my przez najbliższe kilka tygodni popracujemy nad tym, abyś miał kilka dobrych „lodo-łamaczy”, których mógłbyś bez problemu użyć podczas rozmów z przedsiębiorcami. W ten sposób zainteresujesz swoich rozmówców, i będą cię prosić abyś pokazał im swoją prezentację – to będzie sposób na pracę bez odrzucenia, i bez narzucania się komukolwiek. Popracujmy nad tym na naszej kolejnej sesji.

Mentoring i coaching nie polega na posiadaniu wszystkich dobrych odpowiedzi. Chodzi raczej o pomaganie studentom aby ruszyli do przodu w swojej aktualnej strefie komfortu. Najlepsze wskazówki i rady świata mogą być zignorowane ze względu na to, że albo są niewygodne, albo powodują zawstydzenie u twoich uczniów.

Jeśli szukasz magicznych zdań, które możesz powiedzieć do swojego kandydata, ściągnij je z Raportu ASa MLM, i zacznij używać ich od razu.

 

 

2 myśli nt. „Jak znaleźć drogę do osiągnięcia aktywności wewnątrz strefy komfortu.”

  1. Sam przekonałem się, że nie można się poddawać. Kilka razy w życiu wszyscy mówili to Ci się nie uda, nie podołasz temu. Mnie to motywowało jeszcze bardziej i za każdym razem mówiłem sobie pokażę im, że się mylili . Miałem to szczęście, że większość rzeczy udała mi się i teraz mogę spokojnie planować kolejne swoje posunięcia bez wysłuchiwania ciągłych narzekań nad głową.

    1. Cieszę się, że udało Ci się, i że wiara w siebie pomogła przezwyciężyć napotkane trudności. Zaufanie jest podstawą w działaniu, nie tylko w relacjach pomiędzy ludźmi, ale równie ważne, jak nie ważniejsze jest zaufanie do samego siebie. I tu przypominają mi się pewne mądre słowa.
      Jeśli myślisz, że możesz lub jeśli myślisz, że nie dasz rady, w obu przypadkach masz rację. /Henry Ford/
      Gratuluję wypracowania zaufania do samego siebie i życzę kolejnych sukcesów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *